• İzlenme : 5215 | 7/8/2013 12:09:01 PM
Hayallerin Peşinde | Revolutionary Road | 2008 | 1080p | Dual | Türkçe Dublaj
Hayallerin Peşinde

Hayallerin Peşinde
Hayallerin Peşinde

Hayallerin Peşinde


Hayallerin Peşinde
Hayallerin Peşinde - Revolutionary Road
2008 - ABD , İngiltere
Tür: Dram, Romantik
Süre :119 Dak.
Yönetmen:Sam Mendes
Oyuncular : Kate Winslet , Leonardo DiCaprio , Ryan Simpkins , Kathryn Hahn , Michael Shannon , Kathy Bates , Sean Cullen , Richard Easton , Ty Simpkins , Zoe Kazan , David Harbour , Jonathan Roumie , Dylan Clark Marshall , Maria Rusolo , Jared Morrison , Adam Mucci , Timothy Warmen , Jay Ferraro , Les Gardonyi , Sam Rosen , Jason Etter , Gena Oppenheim
Senaryo : Justin Haythe
Yapımcı : Sam Mendes , Scott Rudin

Titanic'ten sonra ilk kez aynı filmde oynayan Kate Winslet ve Leonardo DiCaprio, Sam Mendes ile güçlerini birleştirip bir başyapıt çıkarıyorlar ortaya.

Sinema tarihinde roman uyarlaması filmler genelde başarılı olamamış, hayal kırıklığı yaratmıştır. Ancak sayıları az da olsa, 39. Basamak, Bülbülü Öldürmek, Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok, Danton, Baba gibi ölümsüz uyarlama yapıtlar üretilebilmiştir. Hayallerin Peşinde ismiyle ülkemizde vizyona giren Revolutionary Road Richard Yates'in aynı adlı kitabından Justin Haythe tarafından uyarlanan ve yönetmenliğini Sam Mendes'ın yaptığı mükemmel bir roman uyarlamasıdır. Yazarın ilk kitabı olan Revolutionary Road 1961'de yayımlandığında edebiyat çevrelerince 60'ların Muhteşem Gatsby'si olarak nitelendirilerek, oldukça beğenilmişti. Wheeler çiftinin ekseninde 50'lerin Amerikan orta sınıf ailelerinin dünyalarına odaklanan eser, kadın ve erkeğin evlilik kurumu içindeki rollerini, sınıf atlama özlemlerini çarpıcı bir dille ortaya döküyor.

Frank ve April, daha yüksek bir yaşam standardı hayaliyle Revolutionary Road'daki yeni evlerine taşınırlar. Durağan hayattan uzaklaşabilmek, toplumsal kuşatılmışlıktan sıyrılmak en büyük düşleridir. Ancak, Frank rutin bir büro işinde çalıştığı için bunalıma sürüklenirken, April da tutkularını bastırmaya çalışan mutsuz bir ev kadınına dönüşür. Taşındıkları sokağın anlamı olan ?devrimci yol'dan hareketle, hayatlarında yapacakları devrim, yani kaderlerini değiştirme isteği gerçekleşemez, hüsrana dönüşür.

Titanic'ten 11 yıl sonra bu filmle bir araya gelen Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet, oyunculuk kariyerlerinin olgunluk dönemini bu filmle ilan ettiler. Kate Winslet öyle güçlü bir oyuncu ki aynı sahneyi paylaştığı biri, oyuncu değilse bile onu oynatabilir. Ama bu filmin tüm oyuncu kadrosu o kadar önemli isimlerden oluşuyor ki Kate Winslet oynadığı karakterin bütün psikolojik derinliğini bize ayrıntılarıyla hissettiriyor. Kathy Bates, Michael Shannon, Kathryn Hahn, David Harbour ve Zoe Kazan adeta oyunculuk gösterisi yapıyorlar. Thomas Newman'ın hüzünlü piyano melodilerinin eşliğinde, yönetmen Sam Mendes'ın omuz çekimlerle çatışma sahnelerindeki ustalığı ve atmosfer yaratmadaki becerisi sonucu, sinema sanatının muhteşem bir örneği ile buluşuyoruz.
turkcefilmindir.com iyi seyirler diler...

Hayallerin Peşinde
http://turbobit.net/Revolutionary.Road.2008.1080p.DUAL.BluRay.DON(HDA).mkv

Hayallerin Peşinde
http://indir.turkcefilmindir.com/Revolutionary.Road.2008.1080p.DUAL.BluRay.DON(HDA).mkv
Hayallerin Peşinde indir, Hayallerin Peşinde izle, Hayallerin Peşinde türkçe film indir

Bu Filmin Diğer HD Versiyonları ❤