Nathan Darren Jones (d. 21 Ağustos 1970; Queensland, Avustralya), aktör ve eski profesyonel güreşçi.

Nathan Jones, bir güreşçi olarak kariyerine önce, 1985-1987 yılları arasında sekiz silahlı soygun suçundan dolayı Avustralya'nın ünlü hapishanesi Boggo Road Gaol'da 1987 yılında 16 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. Yaptığı soygunlar sırasında Avustralya'nın en çok aranan suçlularından biri oldu ve maksimum güvenlikli bir hapishanede 7 yıl hapis yattı. 1994'te serbest bırakıldı. Cezaevinde iken, Powerlifting sporu ile tanıştı. Kısa bir süre içinde Avustralya Ulusal Powerlifting Şampiyonu oldu.

Jones, 1995'te Dünyanın En Güçlü Adamı yarışmasında yer aldı. Hızlı elemede iki kez Phil Martin'i yendikten sonra ve daha sonra birkaç yıl sonra Avrupa bilek güreşi şampiyonu oldu. 1998 yılında Dünyanın En Güçlü Adamı olacak kim Magnus Samuelsson ile eşleşmiştir. Samuelsson ilk turu kazandı.

2005 yılında World Series Güreşinde üç maça çıktı. 5 Ekim'de Lee Star'ı yendi ve 7. Ekim ve 8 Ekim'de, Mark Hilton'ı yendi. Hilton ile yaptığı son maçtan sonra Jones güreşten emekli oldu.

Jones, uzun boyu ve mükemmel fiziği ile son yılların aksiyon filmlerinde aranan isimdir. Nathan Jones diğer aksiyon film yıldızları Jackie Chan, Brad Pitt, Tony Jaa ve Jet Li ile birlikte çevirdiği dövüş-aksiyon filmlerinde rol aldı.
Doğum: 21 Ağustos 1967 (47 yaşında), Gold Coast, Avustralya
Gelecek filmi: Mad Max: Fury Road