• İzlenme : 22982 | 12/11/2014 3:36:50 PM
Truman Show | 1998 | 720p | Dual | Türkçe Dublaj
Truman Show

Truman Show
Truman Show

Truman Show


Truman Show
Truman Show - The Truman Show
1998 - ABD
Tür: Bilim Kurgu, Dram, Komedi
Süre :103 Dak.
Yönetmen: Peter Weir
Oyuncular : Paul Giamatti , Laura Linney , Ed Harris , Noah Emmerich , Holland Taylor , Brian Delate , Peter Krause , Judy Clayton , Natascha McElhone , Don Taylor , Heidi Schanz , Angel Schmiedt , Fritz Dominique , Ted Raymond , Ron Taylor , Jim Carrey , Yapımcılar Andrew Niccol , Scott Rudin , Adam Schroeder , Edward S.Feldman
Senaryo : Andrew Niccol
Yapımcı : Andrew Niccol , Scott Rudin

The Truman Show Andrew Niccol tarafından yazılan ve Peter Weir'ın yönettiği 1998 yapımı bir filmdir. Filmde Jim Carrey, Laura Linney, Ed Harris ve Natascha McElhone gibi yıldızlar yer almıştır. Film 71. Oscar ödüllerinde En İyi Yönetmen, En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve En İyi Özgün Senaryo dallarında oscara aday gösterilmiş fakat her üç daldada ödülü kazanamamıştır.
The Truman Show ABD'de 125,618,201 $, uluslararası olarak 138,500,000 $ hasılat ile toplam kazancı 264,118,201 $'a ulaşmıştır. Film ABD'de gösterime girdiği haftasonu 31,542,121 $ gelir elde etmiştir

Truman Burbank, kartpostalları aratmayacak güzellikte bir adada yaşamaktadır. Bir işi, evi ve çok sevdiği karısı vardır. Ancak truman dışında herkes bunun bir oyun olduğunu bilir. Trumanın yaşamı gerçek sandığı bu stüdyolarda tam otuz yıldır, aralıksız olarak ve reklam vermeden bu yaşamı 24 saat boyunca canlı olarak televizyonda yayınlanmaktadır.

Trumanın annesi, babası ve eşi kısacası tüm ailesi de sahtedir. Çocuklugunda bile dış dünyanın olmadığı Truman'a ikna edilmeye çalışılmıştır. Okullarında kaşiflik gibi dış dünyanın görülmesine sebep olacak meslekleri özenmesine izin verilmemiştir. Bir gün sudan korkutulmaya çalıştırılmak için ve sahte babasının bu sahte hayatı sürdüremeyeceğini söylediği için kayıkta babasının denizin dibinde boğulma sahnesini yaratılmıştır.

Lise yıllarında karşılaştığı bir kıza aşık olmuştur, ama bütün oyuncular tarafından bu kızdan ayrılmasını istemiştir. Kızın sahte adı Lauren'dir ama kızın sahte babası tarafından söylenti Fiji adalarına kaçıp diziden alındığında gerçek adının Sylvia ve bütün bunların bir düzmece olduğunu anlatmıştır.

Truman bu ana kadar hiç şüphelenmemiştir, ta ki babasını caddeden geçen insanlar arasında görünceye kadar... Zaten sahte eşinin evlilik fotoğrafında bir yalan işareti yaptığını da gördüğünde tüm gerçekleri öğrenmeye başlamıştır. O zaman 30 yaşına girdiği bölümde dizinin yönetmenine direnmiş ve sonunda gerçek dünyaya ulaşmıştır.
turkcefilmindir.com iyi seyirler diler...

Truman Show
http://turbobit.net/Th.Trmn.Shw.1998.720p.BluRay.DUAL.x264-DON(HDA).mkv

Truman Show
http://indir.turkcefilmindir.com/Th.Trmn.Shw.1998.720p.BluRay.DUAL.x264-DON(HDA).mkv
Truman Show indir, Truman Show izle, Truman Show türkçe film indir

Bu Filmin Diğer HD Versiyonları ❤