Karantina Günlerinde Film

Wentworth Earl Miller III (d. 2 Haziran 1972; Oxfordshire, İngiltere), ABD'li oyuncu. Annesi öğretmen, babası ve iki kız kardeşi de avukattır. Miller Princeton Üniversitesi İngiliz Edebiyatı bölümü mezunudur. Los Angeles'ta yaşamaktadır. Babası Afrikalı-Amerikalıdır. Annesi ve babası boşanmıştır. En sevdiği yemekler ise köfte ve spagetti. Özellikle babaannesinin yaptığı parmesan peynirli spagettiye bayılıyor. Buna rağmen 79 kilodur. Ancak Prison Break sezon 4'te epey kilo aldığı görülmüştür.

Ayrıca Mariah Carey'nin 2005 yılındaki 'It's Like That' ve 'We Belong Together' kliplerinde kısa rolleri vardır. We Belong Together 'daki rolü Entertainment Weekly tarafından en seksi ikinci kısa rol seçilmiştir.
Prison Break'teki Micheal Scofield karakteri ile zirveye çıkmıştır. Zirveye çıktığı Prison Break dizisi Final Break adlı filmle Mayıs 2009 tarihinde sona erdi.

Prison Break'ten bir sonraki TV görüntüsünde aktör Law & Order SVU 11. sezon prömiyerinde Nate Kendal isimli bir polis memurunu oynamıştır. Ayrıca Resident Evil: Afterlife adlı sinema filminde Chris Redfield adlı popüler oyun karakterini canlandırmıştır.
Aktör Ted Foulke takma adıyla, Stoker ve Uncle Charlie adında iki senaryo yazarak, kariyerine senaryo yazarlığınıda eklemiştir.
Rusyadaki bir film festivali davetini ülkede eşcinsellere karşı uygulanan yasalar dolayısıyla reddederek eşcinsel olduğunu açıklamıştır.

Doğum: 2 Haziran 1972 (43 yaşında), Chipping Norton, Birleşik Krallık
Boy: 1,85 m
Ebeveynleri: Joy Marie Palm-Miller, Wentworth Earl Miller II
Adaylıklar: Altın Küre Drama Dizilerinde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, Diğer
Kardeşleri: Leigh Miller, Gillian Miller