• İzlenme : 3185 | 9/7/2019 2:23:50 PM
Çelik Yumruklar | 2011 | m1080p | Dual | Türkçe Dublaj
Çelik Yumruklar

Çelik Yumruklar
Çelik Yumruklar Çelik Yumruklar
Çelik Yumruklar Çelik Yumruklar

Çelik Yumruklar


Çelik Yumruklar
Çelik Yumruklar
2011 ABD
Tür Bilim KurguAksiyonDram
Süre 127 Dak.
Yönetmen : Shawn Levy
Oyuncular : Hugh Jackman , Hope Davis , Anthony Mackie , James Rebhorn , Evangeline Lilly , Dakota Goyo , Phil Lamarr , Kevin Durand , Richard Goteri , Karl Yune , John Hawkinson , David Alan Basche , Olga Fonda , Robert Herrick , Jahnel Curfman , Antoinette Nikprelaj , Torey Adkins
Senaryo : Jeremy Leven John Gatins Dan Gilroy
Yapımcı : Shawn Levy , Steven Spielberg , Don Murphy , Susan Montford

Çelik Yumruklar, yönetmenliğini Shawn Levy'in üstlendiği başrolünde ise Hugh Jackman'in oynadığı 2011 yapımı ABD filmidir.

Richard Mathenson'un 1956 yılında kaleme aldığı kısa hikayesi Steel yakın gelecekte insanlar yerine androidlerin dövüştüğü bir zamanı anlatıyordu. Hatta Mathenson bunun için 1974 yılını öngörmüştü.

1963 yılında dönemin en tutulan serisi The Twilingt Zone (Alacakaranlık Kuşağı)'nda aynı isimle kısa bir bölüm televizyona uyarlandı. Lee Marvin'in başrolünde yer aldığı bölümde, eskiden oldukça iyi bir boksör olan Steel Kelly'in para kazanmak için robot boksör Battling Maxo'yu kullanmasını, ancak parçaları eskidiği için onun yerine kendisinin geçmesini anlatıyordu.

Hugh Jackman'ın başrolünde olduğu yeni uyarlama da Mathenson'un kitabını temel alıyor. Yıl 2020. Dünyanın iki numaralı boksörüyken kurallardaki değişiklikler nedeniyle her şeyini kaybeden Charlie Kenton'ın hikayesini anlatıyor.

Para kazanmak için robot dövüşlerine başlayan Kenton bu işte çok başarılı olamayınca oğlu Max (Dakota Goyo) ile bir robot bulup onu yeniden programlar. Charlie'nin eğittiği robot kısa sürede oldukça başarı kazanır, ancak robot dövüşleri hala eski zamanlardaki gibidir. Seyirciler de bu işe para yatıranlar da hala aynıdır. Charlie ve oğlunun yarattığı robotun beklenmeyen çıkışı bazılarını rahatsız eder.

Mathenson'un soğuk ve ürkütücü geleceğine karşın senarist John Gatins daha sıcak bir gelecek yaratarak hikayenin ortasına da bir baba-oğul hikayesi eklemiştir. turkcefilmindir.com iyi seyirler diler...

Çelik Yumruklar
Celik.Yumruklar.TR.2011.m1080p.mkv

binance coin al sat