Chlo?? Grace Moretz (d. Şubat 10, 1997) Amerikalı aktristir. Film kariyerine 7 yaşında başlamıştır. Oyunculuk kariyerine başladığı filmler ve tv serileri ise The Amityville Horror, (500) Days of Summer, Diary of a Wimpy Kid, Desperate Housewives, ve Dirty Sexy Money 'dir. Bu filmlerdeki oyunculuğuyla ile Young Artist Awards adaylıkları kazanmıştır.

2010 yılında oynadığı Kick Ass filminde canlandırdığı Hit Girl karakteriyle dünya çapında beğeni kazanmıştır. Bu filmlerde kazandığı beğeniden sonra Let Me In ve Hugo filmlerindende iyi puanlar almıştır.2012'de Dark Shadows adlı filmde yer almıştır.

Moretz 1997 yılında Atlanta, Georgia'da doğdu. Annesi Terri bir hemşire ve babası McCoy Lee Moretz ise bir estetik cerrahıydı. Moretz'in kendinden büyük 4 abisi vardır ; Brandon, Trevor, Colin, and Ethan. Moretz ailesini Çok Hristiyan olarak tanımlamaktadır.[4] Ailesi desteklemezken, erkek kardeşlerinden biri Trevor Duke Moretz onun oyunculuk koçu olmuştur.

Moretz 2001 yılında ailesi ve erkek kardeşleriyle birlikte Georgia'da yaşamıştır. Daha sonradan burada Professional Performing Arts School okuluna katılmıştır. Başlangıçta oyunculuk sadece ilgisini çekiyordu. Onun Hollywood kariyeri ise ailesini geride bırakarak 2003 yılında Los Angelas'a gitmesiyle başlamıştır.

Onun Holywood'daki ilk rolleri ise The Guardian dizisinde 2 bölüm olmuştur. İlk oynadığı film Molly karakteriyle Heart of the Beholder'dır. 2. Uzun metraj filminde oynamadan önce 2005 yılında rol aldığı The Amityville Horror filminde Young Artist Award adaylığı kazanmıştır. Bundan sonra birçok yapımda rol almıştır ; Big Momma's House 2 , Dirty Sexy Money , My Friends Tigger & Pooh , Desperate Housewives .